Umiejetnosc obrobienia konceptu 2582thtj

Aleksander miał jasne wyobrażenie o tym, co chce osiągnąć i z jakiego powodu. Wiedział, że będzie musiał nawiązać rozstrzygające zwycięstwo nad armią perską, ażeby zapanować nad pełnym perskim imperium. Cedował sobie zarówno sprawę, że armia perska stwarza się z kontyngentów ściągniętych z monstrualnego królestwo. Jedynym składnikiem, który jednoczył wszelkie wydziały, była lojalność wobec władcę Dariusza.

Jeśliby Aleksander zabił lub Odkrywcy Mocyoślepił Dariusza, reszta armii załamałaby się i uległa rozsypce. W noc przed batalią Aleksander zawołał do siebie wszystkich dowódców i objaśnił im, jak o świcie mogą wygrać wojnę pomimo tak przytłaczającej supremacje przeciwna. Próba pokonywania pełnej perskiej armii nie miałaby sensu, wrogów było zbytnio wielu. W zastępstwie tego mieli skoncentrować siły i jak na przykład duda wbić się w środek szeregu Persów, nacierając w kierunku samego Dariusza. Aleksander nakazywał zarządcom powrócić do swoich oddziałów i scedować wojakom skrótowy rozkaz: zabić Dariusza!. Kiedy zapoczątkowała się walka, Aleksander wybrał właściwi momencik i poprowadził oddział swojej konnicy - a nuż najidealniejszych dżokei we wszystkich państwach w tamtych terminach - w sam środek perskiej armii, pionowo na Dariusza.

Afekt był tak nieoczekiwany, że perski suweren nie nadążył na niego w Odkrywcy Mocy całokształcie przyrządzić. Historycy serwują, iż Dariusz wskoczył na bułankę i w zdziwaczałym pędzie zbiegł z pola walki, zostawiając podległą armię, aby radziła sobie sama. Tak jak Aleksander przepowiedział, armia perska na dniach złamała szeregi i rozpierzchła się na wszystkie strony. Pod zmierzch dnia macedoński dowódca zniszczył Persów i stał się suwerenem najobszerniejszego imperium na świecie. Podstawowa sentencja wyniesiona z tragedie Dariusza mówi, że lider nie może opuścić swojego zespołu albo pozostawiać rozstrzygającego motywu, pobieżne z jak nagłymi i szalonymi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć. Przetrzymanie przywódcy w newralgicznych chwilach ma wielkoludowie wpływ na team i na możliwości zwycięstwa.

Zasada ofensywy W każdym bądź razie supremacja wojsk Dariusza była mamucia, Aleksander przypuścił paroksyzm i w taki sposób opadł kontrolę nad walką. Jego kontynuowanie to nieskazitelna ilustracja słów, które wieki powolniej anulował Napoleon Bonaparte: Żadnej obszernej Odkrywcy Mocy kampanie nie wygrano dzięki opiece. Sztukę zredagowania strategicznego biznesplanu, a odtąd przedstawienie go na rynek z impetem udającym rzut oszczepem jak i podtrzymywanie stałej nawały zezwoli ci najść inicjatywę i mieć wpływ na płatnicze przeznaczenie. Zasada koncentracji sił Aleksander umiał skoncentrować siły na jednym celu - perskim suzerenie Dariuszu. W interesie biegłość koncentracji ograniczonych zasobów na dystrybucji samych najlepszych materiałów oraz usług potencjalnie najodpowiedniejszym użytkownikom to klucz do biznesowego zwycięstwa.

Reguła gospodarności Macedoński król ziścił sens z przeznaczeniem nieznacznej armii, małym nakładem ludzi i środków. W dodatku przed zachodem słońca armia perska została wykluczona jako potencjały bitna, w czasie kiedy straty po stronie Aleksandra były nieduże. W myśleniu strategicznym winieneś korzystać ze własnych zdolności i inwencje, żeby osiągnąć wskazany motyw i mieć powodzenie na rynku, dedykując na to możliwie jak w żadnym razie terminu i pieniędzy. Zasada elastyczności Najbardziej odpowiednią umiejętnością, jaką organizacja może sobie przyswoić, jest giętkość. Siły Aleksandra zachowywały gibkość i ulepszały kierunek Odkrywcy Mocy przypływu zależnie od warunki. Każdy z oficerów na polu walki mógł funkcjonować odpowiednio ze przekształcającymi się warunkami. Z kolei w armii perskiej to Dariusz był naczelnym zarządcą.

Każdy z oficerów pełnił określoną implementację, nie mając możliwości odstępstwa albo odmiany trendu. Kiedy bitwa potoczyła się w niespodziewany sposób, armia perska nie umiała się dostatecznie błyskawicznie zaadaptować. W globie biznesu, w którym niepokoje, niepewność i przemiany są na ładu dziennym, nieprzewidywalne i niespodziewane, trzeba udowadniać się giętkością. Należy przeinaczać sposób zespalania towarów z usługami, ludzi i przypisane im zadania, rynki oraz techniki sprzedaży, produkty i ich wartości tudzież każdy inny substrat w kompanii, a skutkiem tego intensyfikować odsprzedaż i lukratywność na złość uwarunkowanej rywalizacji. Reguła zaskoczenia Aleksander zużył zdziwienia na >> swoją ogromną intratę.

Zamiast rozstawiać macedońskich żołnierzy w długim szeregu, aby stawić czoła perskiej armii (co ułatwiłoby jej otoczenie Macedończyków od skrzydeł), Aleksander ustawił żołnierzy w ciągliwszym szyku, który pozwalał na zmianę miejsca ataku i układu sił zależnie od postępu sytuacji na polu potyczki. W interesie musisz być przyszykowany na raptowne funkcjonowania, ażeby stawać okoniem konkurencji Odkrywcy Mocy rychłymi metamorfozami w ofercie produktów, zapłat, w metodach gratek i otoczeniach wyprzedaży. Musisz nieustannie wymyślać coś, czego twoi konkurenty się nie spodziewają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *